Lietuvos veislinių triusių augintojų asociacija

Sužinoti daugiau

Belgijos milžinai

Veislė užima pirmaujančią vietą tarp kitų triušių veislių savo masyvumu ir kūno ilgiu. Kūno ilgis siekia apie 72 cm ir daugiau, matuojant nuo nosies galiuko iki uodegos pašaknio. Milžinų kūnas didelis, liemuo ilgas, platus ir aukštas, tvirta kaulų struktūra. Kūno priekinė ir užpakalinės dalys vienodo pločio, šlaunys  užapvalintos. Užpakalinės kojos stiprios, plačios ir lygiagrečios kūnui. Uodega ilga, prigludusi prie nugaros; stovėsena aukšta, plati, ant tiesių ir stiprių priekinių kojų, nuo žemės iki pilvo turi būti pakankamai didelis atstumas. Nugara gražiai išlenkta. Tačiau perdėtai aukšta triušio tipo padėtis yra atmetama. Normalus svoris apie 7,00 kg, minimalus svoris - 5,50 kg, maksimalus svoris - 11,50 kg. Kailis labai tankus, su stipriais akuotais, plaukų ilgis apie 4 cm. Ausys gerai apžėlę.

Galva didelė, su plačiais, apvaliais žandais, gerai išsivysčiusiais viršutiniu ir apatiniu žandikauliais, plačia kakta. Ausys atitinka kūno ilgį, stiprios, stovinčios, jų ilgis turi sudaryti apie vieną ketvirtadalį triušio kūno ilgio. Idealus ausų ilgis 19-20 cm.

Pripažinti yra tokie spalvų potėpiai: pilkai laukinė, pilka, kiškio pilkumo, tamsiai pilka, geležies pilkumo, mėlynai pilka, mėlynai laukinė, šinšilos, juoda, mėlyna ir geltona. Spalvos turi būti intensyvios ir blizgios. Dengiamųjų plaukų spalva turi būti vertinama atsižvelgiant į spalvų reikalavimus keliamus atitinkamoms veislėms.