Lietuvos veislinių triusių augintojų asociacija

Sužinoti daugiau

Pirmoji 2019 metų paroda Kaune

Pirmą kartą Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija drauge su Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija organizavo Tarptautinę veislinių gyvūnų parodą 2019 „Nuotaikinga vaikų šventė su gyvūnais“.

Parodos metu buvo eksponuojama apie 180 triušių kuriuos atvežė Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos (LVTAA) nariai kartu su triušių augintojais iš Latvijos. Bemaž 30 skirtingų veislių triušių parodai paruošė 13 veisėjų iš įvairių Lietuvos ir Latvijos miestų. Daugiausiai buvo eksponuojami Prancūzų avinų veislės triušių, taip pat buvo galima pamatyti ir įvairių spalvų Belgu milžinų, Vokietijos dėmėtųjų, Kalifornijos, N. Zelandijos baltųjų ir raudonųjų, Burgundijos, įvairių spalvų Vienos triušių. Akį džiugino didelė įvairovė Satinų, Reksų, taip ilgavilnės Angoros ir dar daug kitų veislių. Visi parodoje rodomi triušiai buvo vertinami. Jų atitikimą veislės standartams nustatė ekspertė iš Latvijos Dace Kaula.

Geriausiai įvertinti triušiai buvo šie: Naujosios Zelandijos baltasis (96,5) balo augintoja A. Ambrasienė iš Marijampolės, Kastor rex (96 balai) augintojas S. Dumpis Latvija Tiuringijos veislės triušis 96,5 balo augintoja U. Kilda taip pat iš kaimyninės Latvijos.

Snieguotą Sausio 12 d rytą lankytojai buvo pasitikti smagios kapelos skleidžiamų muzikos garsų. Parodos organizatorius, triušių ir paukščių augintojus pagerbė Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio rūmų atstovai, kurie atidarė parodą ir įteikė padėkos raštus. Atvykę į parodą žmonės galėjo išvysti daugybę sparnuočių ir švelniakailių gyvūnų, taip pat buvo alpakų ir jūros kiaulyčių. Žiūrovai galėjo pamatyti kaip yra verpiama angoros triušių vilna, rišamos šieno figūros, kurias mokė pasigaminti amatininkė iš Latvijos.

Besiruošiant parodai buvo paskelbtas vaikų piešinių konkursas „Mano gyvūnas“. Gausybę piešinių nupiešė vaikai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių ugdymo įstaigų. Sekmadienį antrąją parodos dieną susirinkusius vaikus linksmino „Kakės Makės“ ir Netvarkos nykštuko personažai, jie ir paskelbė kas tapo piešinių konkurso laimėtojai. Parodos pabaigoje vaikus pradžiugino didžiulis tortas. Taip ir prabėgo smagus savaitgalis su gyvūnais.

Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacija dėkoja parodos rėmėjams ir partneriams, tikimės jog draugaujant galime pasiekti daug ir tokios parodos taps tradicinės.